مراسم افتتاحیه بیستمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق


مژده مزیدي دبير اجرایي بیست و یکمین کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق اعلام کرد:

سپاس پروردگار یکتا را که بار دیگر فرصتی فراهم گردید ، در کنار اساتيد گرانقدر متخصصين قلب و عروق ، محققين گرامي ، اعضا کميته علمي و هيئت علمي رشته هاي علوم پزشکي و مدیران گروه قلب دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور ، دستياران ،فلوشيپ ها و رزیدنت هاي عزیز مقاطع قلب و عروق ، بيست و یکمین کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق را به همت انجمن آترو اسکلروز ایران در تاریخ 29 مرداد لغایت  1 شهریور ماه  98 در سالن همایش هاي بين المللي برج ميلاد برگزار کنيم.

مراسم افتتاحيه ، بيست و یکمین کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق ،با حضور ریاست کنگره و دبير علمي کنگره ، و با حضوراساتيد برجسته قلب و عروق داخلي و اساتيد برجسته قلب و عروق خارجي و مقامات کشوري و لشکري روز سه شنبه به تاریخ 98/5/29 در ساعت  6:30 عصر در سالن اصلي مرکز همایش هاي بين المللي برج ميلاد برگزار مي گردد .

شایان ذکر است، مراسم افتتاحيه ، بيست و یکمین کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق با حضور محققان و متخصصان داخلی و خارجی در  تاریخ   29 مرداد  مصادف با عید سعید غدیرخم لغایت 1 شهریور ماه مصادف با زاد روز حکیم ، فیلسوف ، طبیب و  دانشمند برجسته ایرانی پورسینا که در کشور عزیزمان ایران به نام روز پزشک نام گذاری شده است در سالن همایش هاي بين المللي برج ميلاد برگزارخواهد شد . تلاقی این مناسبت ها را به فال نیک گرفته و تیم  انجمن آترو اسکلروز ایران بیشترین تلاش خود را در حوزه اجرا و برگزاری این کنگره به نمایش خواهد گذاشت .

دستاوردها و تلاش هيئت مدیره انجمن آترواسکلروز ایران در راستاي برگزاري کنگره و همایش ها در ابعاد بين المللي و مبني بر استاندارهاي جهاني ، همواره بر این استوار بوده که همچون سال هاي قبل ، بيست ویکمین کنگره بين المللي تازه هاي قلب وعروق نيز ، بستر هاي لازم جهت ایجاد علاقه و بالابردن انگيزه حضور فعالان حوزه ي پزشکي کشور در به اشتراک گذاشتن آخرین تحقيقات ، ایدهها و روشهاي نوآورانه خود درسطحي فراتر ، متفاوت و کارآمدتر  فراهم آورد.

شایان ذکر اس جمعی گرانقدراز سخنرانان علمي ، هيئت رئيسه و گرداننده پانل و سخنران خارجي از انگليس ، ایتاليا ، فرانسه  ، اتریش ، ترکيه ، آلمان ، آمریکاي شمالي ، کویت و مصر همچنين بيش از  4000 شرکت کننده جامعه پزشکي قلب و عروق کشور ، متخصصين قلب و عروق ، فوق تخصص قلب ، فلوشيپ اینترونشال ، بيهوشي قلب ، جراحان قلب ، فوق تخصص اکوکاردیوگرافي ، متخصصين الکتروفيوزیولوژي ، رزیدنت ها و فلوشيپ هاي قلب و عروق و پرستاران ویژه قلب در بيست ویکمین کنگره حضور خواهند داشت .

گفتني است که همچنین مطابق سال های قبل کليه پزشکان و متخصصين قلب و عروق در اقصي نقاط جهان قادر به مشاهده پخش زنده تمامي سخنراني ها علمي کنگره به صورت آنلاین از طریق وب سایت و اپليکيشن جامع انجمن آترواسکلروز ایران مي باشند که در این خصوص پزشکان و پرستاران حاضر درکنگره قادر خواهند بود اپليکيشن جامع انجمن آترواسکلروز ایران به با نام   IranAtheroکه با عنوان بيست ویکمین کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق بروزرساني گردیده است را به صورت رایگان با تکنولوژي وایرلس ( Wi Fi )در ابتداي ورود به محل همایش و علاقمندان در صورت تمایل ، یك هفته به برگزاري زمان کنگره ، از طریق  Google Playو  AppStoreدانلود و نصب نموده و از قابليت مشاهده کليه برنامه هاي علمي شامل زمان سخنراني ها ،  Workshopها ، ميز گردها ، پانل هاي علمي و گفتگوهاي تخصصي در زمينه قلب و عروق ،محل برگزاري برنامه هاي علمي و کارگاه هاي آموزشي و اطلاعات سخنرانان خارجي بهره مند شوند .

.شایان ذکر است ، بيستمين کنگره داراي امتياز بازآموزي براي پزشکان قلب و عروق بوده که طبق روال هر سال براساس ساعات حضور پزشکان در سالن هاي علمي که از طریق بارکد خوان ورودي سالن ها چك مي شود، امتياز بازآموزي به آنها تعلق خواهد گرفت . سالن هاي علمي کنگره شامل سالن اصلي کاردیولوژي (رودکي)، سالن اینترونشال(سعدي)، سالن الکتروفيزیولوژي  (VIP Conference Room ) و به دلیل کثرت حضور پرستاران گرانقدر امسال ۲ سالن پرستاری (  Hall 5، Hall 4 ) اختصاص داده شده ، می باشد که درکنار این سالن های اصلی سالن های ورکشاپ  در طی  سه روز کنگره را خواهیم داشت .

امسال هم ، مطابق روال سال هاي قبل به مقالات برتر و پایان نامه برتر پزشکي، جوایزي به رسم یادبود از طرف کنگره به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

قابل ذکر است طی برنامه ریزی صورت گرفته امسال سالن مجزای  هارت سینما جهت مشاهده فیلم  با محوریت نمایش تکنیک ها و روش های پیشرفته درمان قلب و عروق در طی دو روز چهارشنبه و پنج شنبه ساعت 9 تا 15  درنظر گرفته شده  است .

علاوه بر این ، همزمان با برگزاري کنگره ، نمایشگاه جانبي تخصصي شرکت هاي تجهيزات پزشکي ،دارویي و تصویر برداري برگزار خواهد شدکه فرصتي براي شرکت هاي فعال درحوزه پزشکي کشور بوده تا آخرین توانمندي ها و دستاوردهاي روز دنيا را در فضاي علمي پزشکي در معرض دید همگان قرار داده تا پزشکان و پرستاران حاضر در کنگره از آخرین اطلاعات و محصولات دارویي،تجهيرات پزشکي و تصویر برداري بهره مند شوند.

قابل ذکر است که تيم اجرایي کنگره و انجمن در بيست و یکیمن کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق در روند مراحل اجرایي و برگزاري کنگره مشتمل بر 160 نفر از همکاران حوزه، IT الکترونيك ،کارشناسان ارشد و کارشناسان و نيروهاي زبده پزشك و پرستار مي باشند.

دبير اجرایي بيست و یکمین کنگره در پایان ، ضمن قدرداني از وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکي و مسئولين محترم سازمان غذا و دارو و اداره کل تجهيزات پزشکي کشور ، اظهار داشت ، با یاري خداوند متعال و با تلاش ها و حمایت ریاست محترم انجمن آترواسکلروز ایران و دبير انجمن آترواسکلروز و اعضاي محترم هيئت مدیره انجمن و کميته اجرایي فعال و سختکوش و الطاف شما بزرگوارن ، با توجه به نقش اساسي محققين و پژوهشگران در ارتقاء سطح علمي جامعه قلبي و عروقي اميدواریم با ایجاد فضایی مناسب و کار آمد   با هدف هم افزایی علمی شاهد برگزاري هر چه بهتر و پر بارتر این کنگره وکنگره ها و همایش هاي آتي در جهت رشد و شکوفایي ایران کشور عزیزمان ایران باشيم  .